O KOMUNITNÍ ŠKOLE

 

Vážení spoluobčané, 

     dovolujeme si Vás oslovit s nápadem, který bychom chtěli v naší obci realizovat od září 2010. Jedná se o vznik Venkovské komunitní školy Rokytnice nad Rokytnou.

A co je to vlastně Venkovská komunitní škola?

Venkovská komunitní škola je škola s odpolední výukou, která má sloužit vzdělávání mládeže, rodičů a veřejnosti v obci ve věku od 15. let.  Měla by reagovat na Vaše potřeby a zájmy a měla by zapojovat občany do života obce a napomáhat rozvoji našeho venkova.

V nabídce kurzů pro Vás od září připravujeme kurzy anglického a německého jazyka pro začátečníky i pokročilé, počítačové kurzy pro podnikání i pro úplné začátečníky – např. seniory ve věku nad 50 let. Ze zájmových kurzů připravujeme keramický kurz a kurzy tradičních řemesel – ruční práce. Pro maminky na mateřské dovolené, které se zúčastní nějakého našeho kurzu, jsme schopni zařídit po dobu kurzu hlídání jejich dětí ve věku od 3 do 7 let.

Během měsíce června občané Rokytnice nad Rokytnou, Římova a Markvartic obdrží do svých poštovních schránek letáček s anketou – dotazníkem. Prosíme Vás, vyplňte jej a do středy 30. června vhoďte do poštovní schránky  úřadu již zmíněných obcí. Ostatní zájemci anketu naleznou na těchto webových stránkách v sekci "ke stažení". Vyplněnou anketu pak můžete odeslat elektronicky na email: ksrnr@atlas.cz (pro lepší zapamatování - jde o počáteční písmena Komunitní Skola Rokytnice Nad Rokytnou :-))

Těšíme se na Vás!

Za Komunitní školu koordinátor Daniela Nosková

PLÁN NA ROK 2011 :-)

Pro velký zájem o kurz keramiky, počítačů a kurzu tradičních řemesel chystáme znovu tyto kurzy otevřít. Pro milovníky pohybu připravujeme cvičení“ Zumba“ a pro kreativce „Kreslení pravou mozkovou hemisférou“. Pokud byste měli nějaký nápad, jaký kurz v naší Komunitní škole zrealizovat, stačí na níže uvedené číslo koordinátorky poslat sms s nápadem a pokud se kurz naplní, tak ho pro vás rádi zrealizujeme a otevřeme.

Minimální počet zájemců pro počítačový kurz je 6 účastníků, pro ostatní kurzy je to 10.

Protentokrát nebudeme po Vás chtít vyplnění ankety, kterou obdržíte do vaší poštovní schránky, ale pokud budete mít zájem zúčastnit se nějakého z našich kurzů stačí poslat sms ve tvaru KS – „název kurzu který chcete navštěvovat“ – „vaše jméno, příjmení a bydliště“.  Tu pak odešlete na tel č.: 606 25 70 80 – koordinátoka Komunitní školy Daniela Nosková. Pokud takto učiníte, budeme Vaši smsku brát jako závaznou přihlášku. Jakmile smsky vyhodnotíme, budeme Vás informovat o tom, kdy se kurz uskuteční a všechny jiné důležité informace.

Z důvodu špatné sjízdnitelnosti silnic a protože máme zájem o tom, aby jste se na všechny naše kurzy dostavili a dostavili včas,plánujeme zahájení nových kurzů od konce února či začátkem března. O všem budete koordinátorkou včas informováni. Když počasí dovolí, třeba se sejdeme už na konci ledna :-)

Moc se na Vás těšíme a děkujeme za již obdržené přihlášky, moc nás Váš zájem těší!!!

PŘEJEME PŘÍJEMNÉ OSLAVY SILVESTRA A ÚSPĚŠNÝ ROK 2011!!!

V případě jakýchkoliv dotazů můžete volat na již zmíněné telefonní číslo.

Kurzy, které pro vás od nového roku připravujeme:

·         Kurzy tradičních řemesel : vitráže, pletení z pedigů, korálkování, smaltování a jiné.

·         Zumba

·         Kreslení pravou mozkovou hemisférou

·         Počítačový kurz – word, excel, power point

·         Počítačový kurz – práce s fotkami

·          Keramický kurz

·         Jazykové kurzy němčiny i angličtiny pokračují od září do června

 

Kontakt

Koordinátor KŠ Rokytnice n. R. Daniela Nosková

ksrnr@atlas.cz

606 25 70 80
SKYPE: ksrokytnice

Vyhledávání

Anketa

Líbí se Vám naše stránky?

POČÍTADLO PŘÍSTUPŮ

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode